Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2020
marek@eurotronik.pl
  Główna     Elektronika     Do Pobrania     Monitoring  
  Elektronika ->    Programy     Dokumentacje     Projekty     Drukarka 3D     Robienie PCB     GalBlast     MiniGalProg     SIO2SD  
  Programy ->    Eagle     Burn_O-Mat     AVRDUDE     Piece     FG Lite     Win Scope     Logic Analizer     Bray`s Terminal     Inne     Asystent Elektronika     Circuit Maker     3D Gerber  

Eagle Layout Editor.

Profesjonalny program do projektowania płytek drukowanych, jeden z najlepszych. Posiada mnóstwo funkcji, a mimo to jest prosty w obsłudze. Darmowa wersja ogranicza wymiary projektowanej płytki do 100x80mm ale jest to wystarczające do niewielkich projektów.

  Strona Domowa  

Pobierz   Eagle-Win 7.2.0  

Nakłdadka graficzna Burn-O-Mat

Nakładka graficzna do programu AVRDUDE, umożliwia prostą, intuicyjna wręcz obsługę. Dużym atutem jest doskonale przedstawiona karta ustawień fusebitów, tutaj nie ma mowy o zadnej pomyłce. Po zainstalowaniu należy wskazać ścieżkę do avrdude i wybrać typ programatora.

  Strona Domowa  

Pobierz   BURN-O-MAT 2.1.1  

Skompilowany AVRDUDE 5.8

Popularna aplikacja do programowania mikroprocesorów AVR. Obsługuje ogromną ilość programatorów, można go połączyć w zasadzie z dowolnym kompilatorem, wykorzystać graficzną nakładkę „AVR Burn-O-mat”, lub zwyczajnie sterować za pomocą linii komend dos. Jest to wersja skompilowana pod system Windows. Paczka zawiera wszystkie pliki, biblioteki, pliki wsadowe.

  Strona Domowa  

Pobierz   AVRDUDE 5.8  

FG Lite

Bardzo prosty i lekki generator funkcyjny. Wyjściem sygnału jest karta dźwiękowa komputera. Regulacja częstotliwości od 1Hz do 20KHz, dostępne przebiegi to: sinus, trójkąt, prostokąt, piła, impuls, szum biały, szum różowy. Dodatkowym atutem jest osobny wybór przebiegu dla każdego z kanałów.

  Strona Domowa  

Pobierz   FG LITE  

WinScope

Przydatny oscyloskop komputerowy, jako wejście wykorzystuje linię wejściową karty dźwiękowej, więc jego parametry ściśle zależą od posiadanej karty. Dwa kanały, szereg opcji dostosowujących wyświetlane wyniki co w zwykłym oscyloskopie. Jest to bardzo dobra alternatywa jezeli mamy zamiar oglądac przebiegi do 1KHz, a powyżej 10KHz zdecydowanie odradzam. Należy zachować szczególną ostrożność przy podłączaniu sygnału pod kartę dźwiękową!

  Strona Domowa  

Pobierz   WINCSOPE 2.51  

The Fabolous Logic Analyzer

Niezastąpiony pomocnik w układach cyfrowych – analizator stanów logicznych – jako wejście wykorzystuje port LPT komputera, który jest dostatecznie szybki aby zdiagnozować usterki I2C, SPI, 1WIRE, RS232, czy innych. Pozwala rejestrować 8 kanałów jednocześnie wykonując aż do miliona próbek na sekundę, a po zatrzymaniu wyniki można dowolnie przewijać i powiększać czy też mierzyć zależności czasowe.

  Strona Domowa  

Pobierz   TFLA 0.4.0  

Bray’s Terminal

Wspaniały terminal portu COM, mnóstwo przydatnych opcji, bardzo rozbudowany a jednocześnie prosty w obsłudze. Idealny do zabaw zarówno z mikrokontrolerami jak i fabrycznymi urządzeniami takimi jak modemy czy telefony. Makra, skrypty, licznik znaków, zdalne sterowanie poprzez TCP/IP, zapis logów do pliku, dowolna prędkość portu, obsługa do 64 portów COM.

  Strona Domowa  

Pobierz   Brays Terminal 1.9B  

Asystent Elektronika

Wypasiony kombajn autorstwa Piotra Sperki, niezwykle pomocny w każdym warsztacie. Pomoże odczytać kod paskowy, przeliczyć rozmaite wartości, zamienić wielkości jednostek, obliczać wartości dla generatorów, stabilizatorów, cewek, radiatorów, wzmacniaczy operacyjnych, dosłownie wszystko czego potrzeba. Ponadto spora baza z danymi podzespołów, terminal RS232, i wiele innych przydatnych pomocy które zdecydowanie warto jest mieć pod ręką.
UWAGA link do pobrania usunąłem gdyż zawartość była wykrywana jako złośliwy kod przez 17 antywirusów. Domena programu wygasła, proszę szukać w google i pobierać na własną odpowiedzialność.

  Strona Domowa  

Pobierz    

Circuit Maker

Z nazwy, program do projektowania układów, ale znany jako całkiem niezły symulator. Bramki, opampy, generatory, komparatory, tranzystory, elementy pasywne, dosłownie wszystko co analogowe i cyfrowe. Tworzymy schemat i uruchamiamy symulację, aby dokładnie zobaczyć i zbadać jak się on zachowa jeszcze przed zbudowaniem. Do dyspozycji pokaźny zestaw wirtualnych narzędzi pomiarowych. Wersja „student”, trochę stara, ale za to zajmuje jedyne 6MB.

  Strona Domowa  

Pobierz    

3D Gerber Viewer

Przyjazny, wygodny w użyciu i darmowy czytnik plików gerber. Po załadowaniu i przekonwertowaniu, umożliwia oglądanie projektu w trybie 3D przy 60fps. Można dowolnie sterować kamerą i operować warstwami. Na chwilę obecną jest to jeszcze wersja rozwojowa i może zawierać jakieś błędy.

  Strona Domowa  

Pobierz    

Foster MacKaine